Esnek Ödeme Kullanım Koşulları


EsnekOdeme.com’u (bundan böyle site olarak anılacaktır) ziyaret eden kullanıcılar ve siteye üye olan kullanıcılar aşağıdaki kullanım şartları sözleşmesini okumuş, anlamış, kabul ve beyan etmiş sayılırlar.

1 Site; Başak Mah, 5.Etap, 2.Kısım, Abdülhamithan Cd, No:5 Başakşehir/İSTANBUL adresinde faalliyetleri yöneten codevist Bilişim Hizmetleri tarafından işletilmektedir. Bundan böyle EsnekOdeme.com olarak adlandırılacaktır.

2 Siteye giren ve üye olan üyeler başvuru formundaki bilgilerini doğru olarak verdiklerini kabul ve beyan ederler. EsnekOdeme.com, siteye üye olunurken verilen giriş bilgilerinin doğru olmamasından sorumlu değildir.

3 EsnekOdeme.com sitedeki bilgileri istediği gibi çoğaltma, dağıtma ve sergileme hakkını saklı tutar.

4 Kullanıcılar siteye girdikleri bilgi ve içeriğin özel veya gizli bir bilgi olmadığını kabul eder. Herkese açık alanlara girilen bilgi ve içeriği, EsnekOdeme.com kullanabilme hakkını saklı tutar.

5 Site üyeliği sadece kişiseldir. Başka bir kişi veya kuruma devredilemez, satılamaz. Bu gibi durumlarda EsnekOdeme.com, bahsi geçen kullanıcı hesabını durdurabilir.

6 Üyeler, Türkiye Cumhuriyeti yasaları ve uluslararası sözleşmelerle kabul edilen ilke ve kurallara uymak durumundadır.

7 Üyeler, başka hizmet ve internet sitelerin reklamlarını izin almadan yapamazlar.

8 Üye sayfaları ile ilgili tüm sorumluluk üyelerin kendisine aittir, bu nedenle EsnekOdeme.com herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

9 Üyeler bir başkasına ait eserleri/ürünleri sitede paylaşamaz. Bütün marka ve kullanım haklarının kendisinde olduğunu beyan eder. Aksi durumlarda doğabilecek bütün uyuşmazlıklardan üye sorumludur. EsnekOdeme.com, kullanıcının siteye girdiği içerik ve eserlerin telif hakkı ihlallerinden sorumlu tutulamaz. Bu tür durumları kontrol etme sorumluluğu da yoktur.

10 EsnekOdeme.com herhangi bir ikazda bulunmaya ihtiyaç duymadan gerekli gördüğü üyeleri sistemden uzaklaştırma hakkına sahiptir.

11 EsnekOdeme.com verdiği hizmet karşılığında gelir elde ettiği kalemler için fatura kesmektedir. Sadece gerçekleşen satış komisyonları için satıcılara fatura kesilmektedir. EsnekOdeme.com ürün veya hizmet alıp satmadığı için, sitede satılan ürünlere ait KDV faturası kesmemektedir.

12 Türkiye vergi sistemi ve uygulamalarına göre, kullanıcıların EsnekOdeme.com’da gerçekleştirdikleri işlemler sonucu vergi ödemeleri gereken durumlar doğabilir. Bu ve buna benzer durumlardan EsnekOdeme.com sorumlu değildir. Doğabilecek tüm vergi yükümlülükleri, satıcıların sorumluluğundadır.

13 Teknik aksaklıklardan dolayı sitede meydana gelebilecek sorun veya hatalardan EsnekOdeme.com sorumlu değildir.

14 Siteye kayıt olmuş olan kullanıcılar, kendilerine ait olmayan ve ticari amaç taşıyan hiçbir belge, video veya resim yayınlayamazlar. İlanlarda yayınlanan bütün bilgi, belge, video veya resimlerin, telif ve kullanım haklarının kendilerinde olduğunu beyan ve kabul eder.

15 EsnekOdeme.com, siteye üye olan kullanıcıların şahsi bilgilerini ve e-posta adreslerini, EsnekOdeme.com haricinde hiçbir kişi veya kuruma pazarlamayacağını, para veya başka bir takas karşılığında vermeyeceğini taahhüt eder.

16 Bu sözleşmenin ihlali halinde, zarar görenin bütün kayıp ve tazminatlarını, siteyi kullanan ve ihlale yol açan üye veya kullanıcı karşılayacaktır.

17 Kullanım şartları, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına uygun olarak hazırlanmış bir anlaşmadır. Bu anlaşmanın maddelerinden bir veya bir kaç tanesi yasadışı, geçersiz veya başka bir sebepten dolayı yasal açıdan uygulanamayacak durumda ise söz konusu madde bu anlaşmadan çıkarılır ve kalan maddelerin geçerliliği yasal açıdan uygulanabilirliğini etkilemez.

18 İş bu sözleşmenin uygulanması esnasında oluşacak her türlü uyuşmazlık durumunun çözümünde İstanbul (Bakırköy) Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.