Esnek Ödeme Satış Kuralları


Esnek Ödeme satış kuralları, tüm Esnek Ödeme kullanıcılarının güvenli ve eğlenceli bir ortamda alışveriş yapabilmeleri için vardır. Bir satıcı olarak Kullanıcı Sözleşmesi'ni inceleyip kuralları bilmeniz ve işlemlerinizi bu kurallara uygun olarak gerçekleştirmeniz gerekir.

Bilmeniz ve dikkat etmeniz gereken bazı hususlar:

Satıcılar, Kullanıcı Sözleşmesi'nde de belirtildiği üzere, listeledikleri ürünün niteliğinden sorumludurlar.

Satıcılar, hayali ürünler, takas edilecek ürünler veya reklam vb amaçlı ürün veya hizmet satamazlar.

Ürün başlıkları, açıklamaları, kategorileri gibi alanlarda kaba ifadeler, küfür ve argo tabirler kullanmak yasaktır.

Satıcılar, belirledikleri satış süresi boyunca, herhangi bir nedenle satıştan kaçınmayacağını veya Sitede listeledikleri ürünleri almak isteyen alıcılar ile iletişim kurarak veya anlaşarak alıcılara, Site dışında satış yapmamayı kabul etmiş sayılırlar.

Satıcılar, ödemesi yapılmış bir ürünü satmakla sorumludurlar.

Satıcılar, ürün listelerken Esnek Ödeme'nin Listeleme Kuralları'na uyacaklarını önceden kabul etmiş sayılırlar.

Satıcılar, alıcıların memnuniyetini sağlamakla yükümlüdür. Ürünleri sürekli iade edilen ve ürünleri hakkında şikayet gelen bir satıcının üyeliği, yapılan değerlendirme sonucunda kısıtlanabilir veya iptal edilebilir.

Satıcılar, Esnek Ödeme'un belirlediği Yasaklı Ürünler bölümü kapsamına giren ürün veya ürünleri dikkatli bir şekilde incelemeli ve bu kapsamdaki ürünleri listelememelidirler.

Yukarıda belirtilen hususlardan bir veya birkaç tanesinin gerçekleşmesi sonucunda, Esnek Ödeme satıcının üyeliğini iptal edebilir. Esnek Ödeme kullanıcısı olarak, site kurallarını sürekli takip etmeniz gerektiğini unutmayın.

Satıcılar’ın diğer Satıcılar’ı kötülemesi veya hakaret etmesi yasaktır.